Резюме на разходка във втора младша група "Зимно радостно настроение". план-резюме на урока (млада група) по темата Обобщена разходка във втората по-млада група таблица

дейности в една от областите за развитие на децата No2

Белоглински район"

РЕЗЮМЕ

открито събитие

ходи

във II по-млада група

"Зимни сезонни промени"

използване на здравеопазващи и игрови технологии

е направено от възпитателя на II младша група:

напр. Предибайлова

Цел: Да се ​​формира у децата концепцията, че природата не загива, а сякаш заспива.

задачи:

Учете се сами, обличайте се в определена последователност.

Да се ​​консолидират характерните черти на следващите сезони и техните промени.

- За да се даде концепцията, че пъпките са истински листа, латентни до пролетта.

За да коригирате разликите между дърветата в силуетите, да разграничите от храстите.

Насърчавайте желание за активно участие в работата.

Пешеходен курс:

(По време на събирането на разходка).

възпитател:

Обърнете внимание на дрехите си. Всички се обличаме топло, защото навън е студено. Дойде зимата.

В Милано ще завържа колана по-здраво, за да не духа студения вятър, да не се катери слана под якето. Всички ли сте облечени? Максим, виж дали всички носят ръкавици?

(излизаме на улицата).

възпитател:

Момчета, кое време на годината е?

деца:

Дойде зимата.

възпитател:

Точно така, зимата дойде, навън е много студено. Животните и растенията вече не се справят така добре, както през лятото.

възпитател:

Какво се случи в природата? Какви са признаците на зимата?

деца:

Слънцето се появява по-рядко, стана студено, вали сняг, водата е замръзнала, превърнала се в лед, дърветата са голи без листа. Хората носят топли кожени палта, шапки, ботуши, ръкавици.

възпитател:

Браво, знаеш много за зимата!

Казахте, че дърветата са голи, няма листа по тях. Нека уточним дали това е така. Ще дам на всеки от тях по една клонка. Разгледайте го и ми кажете как се различава от пръчката?

деца:

На клона има пъпки.

възпитател:

Свалете ръкавиците и отворете бъбрека. Какво мислиш, че има вътре в нея? (децата изследват структурата на бъбрека).

какво е то?

Пъпката е плътно навити малки листа, които са покрити с кафяви люспи, така че листата да не замръзват през зимата, предпазват деликатните листа от дъжд, сняг, студ. Бъбреците се обличат в люспи, също като вас и мен, в топли якета и кожени палта, за да не замръзнат.

И ми кажете какви дървета растат на нашия сайт?

(бреза, туя, храсти)

Дидактическа игра: "Бягай до назованото дърво"

Едно две три четири пет,

Решихме да играем.

Ще скачаме безкрайно

Съберете се на верандата.

игра на открито:"Гранът и кучето"

Близо до зелената елха

Гарваните скачат, скачат "Кар, Кар" ... ..

Тогава кучето дотича

И враните разпръснаха всички "Av, av"

(играта продължава 2-3 пъти)

възпитател:

Отгатнете гатанката:

Лопати сняг с лопата

мете двора с метла.

Хора познахте ли

Кой се интересува от чистотата?

(Чистач на улици)

възпитател:

Как се казва нашият портиер?

деца:

Владимир Федорович.

възпитател:

Какво прави той?

деца:

Бягство от двора на детската градина.

Почистване.

възпитател:

С какви предмети, инструменти работи?

деца:

Метла, патица, кофа, лопата.

възпитател:

Да му помогнем.

(Учителят раздава оборудване за работа. Децата започват да работят).

Браво, приятелски настроени, трудолюбиви деца с нас, помогна на Владимир Федорович.

(В края на работата инвентарът се отстранява на място)

възпитател:

Скоро ще имаме новогодишна ваканция. На всички се дават подаръци. Предлагам да поиграем една игра "Локомотив"Всички трябва да застанат един след друг - вие ще сте във вагони с подаръци, а аз ще бъда отпред - локомотив.

Пъх-пъх! Пъх-пъх!

Влакът се състезава с пълна скорост.

Пъх-пъх! Уууууу!

Пуф, пуф, пуф, влача сто вагона.

Ууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууу

Пристигна, шшшшшш

Парен локомотив, парен локомотив.

Какво ни донесе като подарък?

Топки!

Ууууу, локомотивът вика всички!

Локомотивът бръмча

И карах ремаркетата.

Пъх-пъх! Пъх-пъх!

Далеч ще люлея.

Оооооо! Пъх-пъх!

(играта продължава 2-3 пъти)

Самостоятелни дейности на децата.

Наталия Санина
Резюме на разходка във втора младша група "Есен"

Цел: запознаване на децата с времето на годината - есента... Покажете на децата разнообразието от златни цветове есента... Открийте нова концепция - "падане на листа".

Задачи:

Образователни:

Научете се да назовавате знаците есента;

Фиксирайте структурата на дървото;

Научете децата да се ориентират в пространството;

Запознаване на децата с руския фолклор;

Поддържайте разговор с учителя по темата « есента» ;

Научете се да хвърляте топка.

Развиващи се:

Разширете активния речник на децата (падащи листа, локви, лошо време, летя наоколо, шумоля, летя);

Развивайте естетически чувства към природата, виждайте нейната красота; цвят: червено, жълто, зелено;

Да се ​​съгласуват в речта съществителни с прилагателни в единствено и множествено число (жълти листа, жълти листа, цветове: червено, жълто, зелено);

Играйте активни колективни игри;

Развийте сръчност, внимание, памет.

Образователни:

Да възпитава трудовата дейност на децата, да ги научи да поддържат чистота в обекта.

Насърчавайте оказването на помощ на възрастните, възпитавайте уважително отношение към резултатите от труда.

Оборудване.

Кофи, кошници, гребла, лопати, играчки: заек, топка.

Пешеходен курс

Наблюдаване есенни дървета:

възпитател:

Здравейте, есента!

Здравейте, есента!

Добре, че дойде.

имаш ни, есента, питам:

Какво донесе като подарък?

възпитател: По кое време на годината ти прочетох стихотворение? (Отговори на деца)... Ние сме с вас ходиотбеляза какви промени се случват в природата през есентаи днес ще отидем на есенна гора... Ще вземем със себе си кошница с подаръци, в случай че срещнем някой. Ще отидем в гората малко влакче:

чух - чух, чух - чух,

Влакът се състезава с пълна скорост,

Локомотивът пухчи.

Бързам! - бръмчене, -

Бързам, бързам, бързам!

Е. Мошковская

възпитател: Тук сме. Колко красиво е тук!

Заведете децата на дървото. Деца, какво има пред нас? (Отговори на деца.)Момчета, нека да разгледаме дървото заедно. Какво има едно дърво? (Отговори на деца)Точно така, дървото има ствол, той е твърд, има много клони, листа по ствола, клоните на дърветата са тънки, могат да се счупят. И дърветата какъв вид: високо или ниско? (Отговори на деца)За да видите върховете им, трябва да вдигнете главата си нагоре. Дърветата са високи, но каква трева? (Отговори на деца.)Какво стана с листата? Обърнете внимание, че листата на дърветата през есентапроменят цвета си и отпадат.

Празненство есента в гората

Хем леки, хем забавни.

Ето някои декорации есента ни обеси.

Всяко листо е златисто -

Малко слънчево.

Ще го сложа в кошница

Ще го сложа на дъното.

Учителят заедно с децата събират листата в кошници.

Дидактическа игра: Намерете голям лист, малък лист "-за да се научите да намирате листа по размер.

Вятърът си играе с листата

Тя откъсва листата от клоните.

Жълтите листа летят

Право в ръцете на момчетата.

Децата повръщат листа и ги хващат.

Какъв прекрасен златен душ. Това е падане на листата. Хайде, всички ще хвърлим листата и говоря: „Опадане на листата! Падане на листата! Жълти листа летят"

Децата играят с листа.

деца. Зайче!

възпитател: Какво е той?

деца: детски отговори.

възпитател: Добре, но какво обича да яде зайчето?

деца: детски отговори.

възпитател: Да вземем зайчето с нас на детската площадка и да си поиграем с него там.

Качваме се на малкото влакче и отиваме в нашия платформа:

Чу-чу, ту-чу!

Пристигнах. Учителят предлага да играем на игра на открито със зайчето "Покрай горската морава"

2. Игра на открито "Покрай горската морава"

3. Труд на децата:

възпитател: Деца, знаете ли какво трябва да се направи, за да поддържаме сайта ни чист?

деца: детски отговори

възпитател: Искате ли сайтът ни да е чист?

деца: детски отговори

Ох, какви добри хора. Какво ни трябва за сметосъбиране? (метла, лъжичка, кофа или кошница за листа)

Кой иска да помете?

Какви добри хора, вземете метли и гребло, да започнем от верандата.

А останалите деца ще събират листа на сайта.

Ето ги и децата, намерих обвивка от бонбони, хвърлена от бонбони, а всички знаем, че боклук не може да се хвърля никъде. И кой ще каже къде да изхвърлим боклука?

Умни момичета, разбира се в кофата за боклук. Трябва да пазим заобикалящата ни природа.

Деца, вижте колко чист е нашият сайт. Хареса ли ви почистването?

Благодаря на всички, че ми помогнахте да почистя, браво!

4. Индивидуална работа:

Василиса и Катя гледат каква красива топка имам. Каква форма е? - Браво, нали. Хайде, ти и аз сега ще играем една игра "Ядливи и негодни за консумация"... Ще нарека предмета, ако е негоден за консумация, ще хвърлите топката, а ако е ядлив, тогава ще хванете топката. Да опитаме да играем?

Играта на играта

5. Самостоятелна дейност:

1. Каране на големи коли и скутери.

2. Ходене нататък Писта с препятствия.

Свързани публикации:

Цел: да се затвърди способността да се вижда красотата на родната природа; да се научи да вижда и установява връзка на едни явления с други - Момчета, какво е днес.

Резюме на разходка във втора младша група "Нашата улица"Цели: Развиване на представите на децата за улицата с нова информация: предназначението на къщите по нея е различно, в някои хора живеят, в други се намират.

Резюме на разходка във втора младша група тема: "Пролетно събуждане"Възпитател: Новикова Т.В., възпитател в детска градина № 26 МКДОУ ИМРСК (с. Новоизобилни). Цел на разходката: Подобряване на физическата активност.

Цел: Да се ​​формира представа за сезона на годината - зимата. Продължавайте да ви запознаваме със свойствата на снега и леда. Развийте активността на децата.

Витковская Людмила
Синопсис "Разходка през зимата" във втора младша група

Предучилищна учителка: Витковская Л.И.

абстрактно« Разходка през зимата» втора младша група

Задачи:

1. Да запознае децата със сезона. Дайте на децата понятието сняг, запознайте ги със свойствата на снега (пухкав, лек, студен, бял).

2. Развийте съгласувана реч, способността да назовават собствените си действия.

3. Научете децата да отговарят на въпроси. Дайте пълен формуляр за отговор. Използвайте предлог "на".

4. Учете децата да наблюдават. Грижете се за живите предмети.

5. Предизвиквайте положителни емоции (Колко е красиво навън)

Ход на урока:

Момчета, Незнайката дойде да ни посети и ни кани да посетим. (Излизаме на улицата.)

Деца, навън е зима, студено е, така че с Незнайка се облякохме топло. Вижте какво носи Dunno? (Козина, шапка, шал, ръкавици)И нека кажем на незнайните какво сме сложили!

Да се ​​научим да говорим право: - Сложих си шапка. И т.н.

Добре, деца, облякохме се правилно и отиваме на разходка. Навън е зима. Навън вали сняг.

Днес снегът е бяло-бял

От него всичко наоколо е бяло.

Сложих ръкавици

Чувствам се топло в зимното си палто.

Какво има на улицата през зимата? сняг. Къде лежи снегът? Да видим... Сняг лежи по пътеки, къщи, дървета. Повторетекъде лежи снегът?

Момчета, сняг има навсякъде, сняг е навсякъде.

В дървета, къщи,

Снегът лежи като платно.

И свети от слънцето

Многоцветен килим.

Колко красиво е станало на улицата, снегът блести, искри. Какъв е цветът на снега? Снегът е бял. Да сложим ръце на снега, студено е. Сега да хвърлим снега нагоре, вижте, снежинките се разпръснаха, завъртяха се. Какво става със снега? Разпадна се, пухкава е. Вземете снега в ръцете си и духайте. Какво правят снежинките, снежинките летят. Какво правят снежинките, когато са топли? Те се топят в дланите ни, превръщат се във вода.

Деца, които искат да бъдат снежинка? Летяха като снежинки...

Сняг, въртене на сняг

Цялата улица е бяла,

Събрахме се в кръг

Завъртя се като снежна топка.

Игра на открито "Снежинки"

Небето е ярко синьо

Те ядоха, борови дървета в скреж,

Снегът блести под краката.

Хей момчета, кой стои зад нас?

Деца, птици летят към нашия сайт, те студено през зимата, гладни и хората ги хранят. Имаме хранилка, ще дадем и зърна на птиците. Кой ще долети да кълве зърна? Птици. (Децата изсипват ядки в хранилката.)

Учителят обръща внимание на храста, под който седи зайчето.

Децата някой трепери под храст? Зайчето е замръзнало.

Зайче, хайде да играем с нас и ще ти стане топло.

Игра на открито "Сивото зайче седи ..."

На игралното поле учителят кани децата да яхнат Зайчето и Незнайката на шейна.

литература:

Гербова В.В. "Да се ​​научим да говорим"Московско просвещение 2000 г

Ушакова O.S. "Развитие на речта и творчеството на децата в предучилищна възраст"ООД "Търговски център Сфера" 2015

Свързани публикации:

Резюме на последния урок за развитието на речта във втора младша група "Разходка в гората"Съдържание на програмата: Да се ​​затвърди класификацията на обекти, обобщаващи думи, знаци на сезоните (според схемите, имената на животните и техните бебета,.

Резюме на музикален урок във втора младша група "Разходка в пролетната гора"Реферат от урок по музика във втора младша група "Разходка в пролетната гора" Цел: Развитие на емоционалното възприятие при по-малките деца.

Резюме на GCD за рисуване във втора младша група на тема "Дърветата през зимата" Съдържание на програмата: Да научим децата да създават изображение в рисунката.

Резюме на учебни дейности по ФЕМП във втора младша група "Разходка в гората"ОБЩИНСКА БЮДЖЕТНА ПРЕДУЧИЛИЩНА ОБРАЗОВАТЕЛНА ИНСТИТУЦИЯ ДЕТСКА ГРАДИНА № 27 "БЕРЕЗКА" ОБРАЗОВАТЕЛЕН ТИП ЩОЛКОВСКА ОБЩ.

Реферат на ООД по физическо възпитание във втора младша група "Зимна разходка"Цели: Да се ​​затвърди и развие способността за ходене и бягане с промяна в темпото и посоката по сигнал. Научете се да скачате от обръч на обръч. Формуляр.

Резюме за развитието на речта във втора младша група "Зимна разходка"Резюме на ОД по развитие на речта с деца от втора младша група "Зимна разходка" Чердинцева Любов Тема: "Зимна разходка" Цел: Запознаване.

Обобщение на урока по когнитивно развитие във втора младша група "Разходка в зимната гора"(ПГТ Аксубаево) Интегриране на образователни области: "Когнитивно развитие" (формиране на елементарни математически понятия,.

Джулиана Тропина
Резюме на разходките във 2-ра младша група на детската градина

Цел: подобряване на здравето на децата чрез оптимизиране на физическата активност по време на разходка по всяко време на годината, формиране на интерес и потребност от движение.

Септември

"Разходка в гората"

Учителят кани децата на разходка в гората (ъгъл на гората на предучилищното образователно заведение).

Наблюдение. Цел: запознаване на децата с есенните промени в природата в гората.

Кое време на годината е?

Погледнете дърветата и ни кажете какъв цвят са станали листата по тях?

Б.: -Есен с дълга тънка четка

Пребоядисва листата:

В тъмно червено - лист от трепетлика,

В ярко жълто - лист от офика,

В златист - дъбов лист,

Кленов лист - лилав на цвят. (И. Михайлова)

Разглеждане на листата.

Игра "Падащи листа".

Децата се "превръщат" в листа, учителят - вятърът. Движение в текста.

В.: -Вятърът наду дебели бузи, наду, наду,

И духаше на шарените дървета, духаше, духаше.

Жълто, червено, златисто -

Цветно листо лети наоколо.

Повторете 2-3 пъти.

Учителят кани децата да се разходят по килим от листа и да слушат как шумолят:

В.: „С шумолящи сухи листа,

Есента идва, бавно..."

Учителят води децата до брезата. въпроси:

Какво е това дърво? Как позна?

Какъв цвят са листата на брезата?

Разглеждайки лист от бреза, обърнете внимание на характеристиките на формата, размера, формата по краищата на листа. Задача за деца: намерете листа от бреза на земята и ги поставете под брезата.

Разглеждане на офика. Обърнете внимание на багажника, листата, плодовете.

Намерете листата на Офиката и ги сгънете под Офиката.

Игрова дейност

Направих. игра "Намери дърво" (бреза, планинска пепел). Цел: затвърждаване на знанията за външния вид на дърветата и техните листа.

Учителят показва листа, децата тичат към дървото и застават около него (3-4 пъти).

Subv. игра "По равна пътека" (извършвайте движения в съответствие с текста)

Ind. работа: с деца със слаба моторика. занимания – игри „Бягай към мен“, „Хвани ме“.

с висока локомоция. дейност - играта "Ай", игрово упражнение. "Тичай около кубчетата"

Самостоятелна игрова дейност. Дайте на децата възможност да играят в "гората".

Дихателни упражнения: поемете дълбоко въздух, помиришете на есента, издишайте (3-4 пъти).

Връщане в детската градина. Обърнете внимание на падащите листа, сбогувайте се с познати дървета, съберете букет от красиви есенни листа, за да украсите групата („подаръци на есента“).

Ходене по двойки.

V.: -Мига жълто, червено листа,

Възхищавам се на всяко тяхно движение.

Есента идва в дворовете,

Време е за трансформация.

Всички листа са украсени

На празничния парад.

Есента ги облече, започна... (опадане на листа)

октомври

"Вали и не минава..."

(На верандата в дъждовно време)

Преди групова разходка.

C. - Вали и не минава,

Дъжд, дъжд...

Вали, въпреки че не ходи

Дъжд, дъжд... (А. Барто)

Нека вали, но все пак ще отидем на разходка.

Какви дрехи ще носим?

Какви обувки трябва да носим? Защо?

В. - Локви блестят по пътеките,

Есента тропа в ботуши.

Обуваме ботуши

За да не си намокрите краката.

Навън.

Въпрос: - Този октомври дойде,

Дъждът някак си зачести.

Той се излива от небето ден и нощ,

Не можем да го прогоним!

Чадърът вече не спасява

Вятър духа - отлита.

И не можем да седим вкъщи,

Жалко, че не можеш да се забавляваш.

Няма да скърбим

Можете да се разходите на верандата! (Киселева Аня)

Разходка по двойки до верандата.

В.: - Ще вървим по тротоара, а пътеката вече е, вече,

Защото има две огромни локви напред!

Контрол на играта „Не си мокри краката“ (упражнение в прескачане и прекрачване на локви).

На верандата.

Наблюдение. Цел: формиране на представите на децата за дъжда, да се научи как да се наблюдава природата на дъжда, да се обясни значението на дъжда в природата и човешкия живот.

Учителят кани децата да слушат как дъждът бие по покрива, да гледат мехурчетата в локвите.

Откъде идва дъждът?

Защо има много локви на сайта?

Какво можете да видите в локвите? (Вижте как мехурчетата се появяват и се спукват.)

Subv. играта "Слънцето и дъждът" (развитие на физическата активност на децата в ограничена площ - веранда).

Опции за игра на верандата. По сигнал "слънце" деца:

Свободен за разходка

Скачат

Пляскайте с ръце.

По сигнал "дъжд" - събират се под чадъра на учителя.

Ind. работа върху развитието на движенията:

Разхождайки се по тухлите,

С високо вдигнати колене ("Не стъпвай в локва")

За деца с висока физическа активност: "Хвърли топката в обръч" (развитие на сръчност, око,

за деца с ниска и средна физическа активност: „Хвани топката“ (развитие на скорост, издръжливост).

Самостоятелна дейност с използване на играчки и оборудване на верандата (развиване на комуникативни умения, самостоятелност).

Гатанки за деца (развитие на мисленето):

Синьо, синьо, много близо, скъпа,

Изглежда като хвърляне на камък, но не можем да го вземем. (небе)

Свети за възрастни, свети за деца, топли всички по света,

Топло, сияещо, ярко златисто. (слънце)

Пухкави руна вървят по небето,

Вятърът ще ги донесе, те бягат (облаци)

Господарката се носи по небето, мрачна, ядосана.

Избърсва носа си, пролива сълзи. (облак и дъжд)

Жълти монети падат от клона. (листа)

Игра с ниска подвижност "Коне" (цяла група): изпълнение на движения по сигнал.

Труд: „Всяка играчка има свое място“: играчки за почистване.

Връщане в детската градина: Преобразете децата в цветни коли, които се движат в групата, като внимателно избягвате локвите по пътеката.

ноември

"Момчета и момичета - зайчета и катерици"

В група:

Учителят кани децата да отгатнат гатанки.

Самата тя е малка, а опашката е богата.

Скок-скок от клон на клон,

Гайка след гайка щрак-щрак. (катерица)

Бяло през зимата, сиво през лятото,

Не обижда никого, но се страхува от всички (заек)

Учителят показва покана от зайче и катерица и кани децата да им посетят.

Местоположение е включено.

Учителят обръща внимание на децата, че зайчето и катерицата не се виждат, въпреки че са ги поканили на гости.

В: -Какво да правя? Може би се крият и искат да ги намерим? Да играем на криеница.

Играта "Криеница". Децата търсят и намират играчки: катерица на бреза и зайче зад храст, след това децата се крият и играчките ги „търсят“.

Наблюдение на катерици на живо.

Цел: обобщаване на знанията на децата за външния вид, поведението на катериците през есенния период.

Учителят обръща внимание на децата как катерицата скача по дърветата, люлее се по клоните, скача от дърво на дърво, гризе нещо. Помислете за външния вид на катерицата (цвят, размер, част от тялото).

В.: - Разпознаваме животното по два такива знака:

Той носи кожено палто през сива зима и червено палто през лятото.

Къде живеят катериците?

Как се подготвят катериците за зимата?

Учителят кани децата да помогнат на катерицата да направи провизии за зимата:

Игра "Съберете гъби и ядки" (за затвърждаване на концепцията за "един-много").

Играчката катеричка благодари на децата за помощта.

В.: -Зайчето също моли децата да играят с него.

Subv. играта „Малкото бяло зайче седи“ (Изпълнение на движения в текста) -3-4 пъти.

Труд (насърчаване на желанието и желанието да се помогне на героите на играта). Почистването на сухи клонки на обекта е удоволствие за зайче.

Самостоятелна игрова дейност (развитие на самостоятелност, въображение, инициативност). Игрите с пясък са удоволствие за зайчето и катерицата.

Игри с топка: хвърляйте се един на друг, вкарайте гол във вратата и т.н.

Индивидуална работа.

Деца с висока физическа активност:

Рисуване с пръчки върху пясъка на картина за зайче и катерица;

игри. упражнение "Свали щифта" (хвърляне към целта)

Деца с ниска двигателна активност:

- "Хвърлете топката далеч и настигнете" (хвърляне и бягане)

Subv. игра "Катерици и зайчета" (изпълнение на имитиращи движения, бягане, действие по сигнал, ориентация в пространството):

момичета - катерици, момчета - зайчета се движат свободно из обекта, изпълняват различни имитиращи движения. По сигнал на учителя "Зайчета, катерици, прибирайте се вкъщи!" децата тичат към играчките, търсейки къщата си.

Вариант: учителят стои в центъра на площадката с разтворени ръце и казва, сочейки с дясната (лявата) ръка: „Катерици. зайчета". Децата трябва да бъдат събрани съответно от дясната (лявата) ръка.

В края на разходката децата (катерици и зайчета) стават по двойки и отиват на детска градина, като вземат играчки със себе си. В близост до сградата на детската градина те се "превръщат" в деца и влизат в група. Учителят дава на децата „подаръци на есента“ – медали с изображение на зайчета и катерици.

декември

"Зимни забавления"

В. - Зимата ни пренесе със сняг ръкави

И тя пръсна снежинки по нивите и по горите.

Гледане на снежинки. Цел: изясняване на знанията на децата за снеговалеж, развитие на мисленето и речта, възпитание на естетически чувства, желание да се възхищаваме на красотата на снежинките.

Как пада снегът днес?

Как изглеждат снежинките?

Обмисляне, възхищение на снежинки (използвайте лупа).

Учителят кани децата да хванат снежинка на ръкавица, а след това на длан.

Къде можем да разгледаме снежинка по-дълго: на ръкавица или на длан?

Защо снежинката изчезна на дланта на ръката ви?

Какво е останало от снежинката?

Subv. играта "Снежинки" (извършване на движения в съответствие с текста)

В.: - Едно-две-три, обърни се,

И да се превърне в снежинки!

Вятърът духа, вятърът духа (Ходене и тичане из обекта)

Издухва, издухва,

Бели снежинки

В полето се разпръсква.

Снежинки, снежинки летят във вятъра.

Снежинки, снежинки искат да кацнат. (Лесно тичане в различни посоки)

И вятърът продължава да духа все по-силно,

Снежинките се въртят все по-бързо. (Обръща се около теб)

Изведнъж вятърът утихна, наоколо стана тихо,

Снежинките прелетяха в голяма снежна топка. (Седна до възрастен)

Ind. работа.

Деца с висока подвижност дейност: ски упражнения.

Деца с ниска подвижност дейност: упражнение "Сане на шейни"

В.: - Купчина бели снежни преспи,

Е, не ни пука за тях.

Кой знае как да се забавлява

Тази слана не се страхува!

Subv. играта "Ти, мраз, мраз" (изпълнение на движения в съответствие с текста, бягане, развитие на въображение, фантазия).

Ти, Фрост, ти, Фрост, (В кръг седнете и „растете“, покажете с ръцете си „количката“

Обрасъл дъб, подаръци ")

Обрасъл през дъба

Донесох количка с подаръци:

Насипен сняг, - размахайте ръцете си отгоре надолу

Ветровете са ветровити, - движения на ръцете над главата

Пукащи студове - обвийте ръцете си около себе си

И приятелски виелици, - "Вятър" с ръцете си

Лед, покрит на реката, - да тропаш с крака

Студено, оставете студа да излезе.

Ти, Фрост, догони ни,

Играйте с нас! Разпръскване, Фрост хваща, замръзва.

(Шофьорът отгатва коя фигура са изобразени децата)

Повторете 2-3 пъти.

В.: Зимата има своите ласки,

Има прекрасни дни

Има ски, кънки, шейни,

Огледален лед и кънки!

Самостоятелна дейност. Учителят предлага на децата ски, шейни, ски за лед.

В.: -Силните деца отидоха на сайта,

Здравите деца направиха упражненията!

Труд (насърчаване на желанието да се грижите за спортното оборудване): помогнете на учителя да изчисти ските, шейните, леда от снега и да го постави на верандата.

Дихателно упражнение "Издухайте снежинката"

В.: - Ами всички се забавляваха,

Забавлявайте се от сърце

И заредена със здраве

Всички спортисти са деца!

Учителят дава на децата хартиени снежинки (зимни подаръци).

януари

"Зимата идва, води студа"

В съблекалнята обърнете внимание на дрехите на децата. въпроси:

Защо се обличаме толкова топло?

Проверете дали сте сложили всичко?

Как е облечена куклата Катя?

Учителят предлага да изведе Катя и нейните приятелки на разходка.

На улицата: обърнете внимание на дрехите на другите деца.

Наблюдаване на снега. Цел: развитие на наблюдателност, любопитство, да продължи да се запознае със свойствата на снега, да заинтересува децата в експеримента.

В.: -Бялото одеяло покри цялата земя. Какво е това?

Защо мислите, че снегът е покрил земята?

Топло ли е на тревата, храстите под снега? Да проверим!

Опит: Оставяме едната чаша (пластмаса) с вода на пътеката, а другата заравяме в снега. В края на разходката вижте къде е замръзнала водата.

В: - Не се знае къде живее, ще лети, дърветата са потиснати,

Свири, трепери край реката, пакостливо, но няма да се успокоиш! (вятър)

В.: - Слушай как вие вятърът: "V-v-v". Повторете, докато духа. Страхувате ли се от вятъра? Защо? Народът казва: „Мразът не е голям, но не заповядва да стои“. Дори да стоим с топли якета и кожени палта, пак ще мръзнем. Какво трябва да направите, за да останете топло? (движи се, бягай, играй).

Subv. играта "Не буди мечката" (бягане, тичане около предмети, промяна на посоката и темпото на движение, избягване на водача, формиране на волеви качества (смелост, решителност, самочувствие).

игри. упражнение „Горски гости“ (да се научат да изпълняват имитиращи движения (лисица, заек, врабчета, вълци и др., да развиват физическа активност).

Труд: изпълнение на инструкциите на учителя, способността да се напълнят кофите със сняг до определена мярка.

В. - Загряхме, но куклите ни замръзнаха! Нека изградим пързалка за куклите. Те също ще се навият и ще останат топли.

Децата хвърлят сняг с лопата на едно място, носят го в кофи и на гребла, утъпкват го.

Търкаляне на кукли надолу по хълма.

Ind. работа.

Деца с ниска подвижност дейност: "Тичай към мен" (упражнение по бягане)

Деца с висока подвижност дейност: „Улучи целта“ (хвърляне на снежни топки към целта).

Самостоятелна дейност: игра със сняг (използвайте лопати, кофи, дъски и др.).

В края на разходката децата проверяват оставените чаши с вода.

С помощта на възпитателя те заключават:

„Водата не е замръзнала в снега, снегът се затопля, така че спящите растения няма да замръзнат под снега.

В: - Защо, мила, вали сняг през зимата?

От него природата тъче одеяло!

Одеяло, мамо? Защо е така!

Без него земята щеше да стане студена!

И кой, мили, търси топлина в нея?

За тези, които трябва да прекарат зимата през зимата:

Бебешки семена, зърна хляб,

До корените на остриета, зърна и цветя! (А. Коринт)

февруари

"На посещение на слънцето със снежен човек"

Снежен човек идва в групата при децата, чете писмо от Слънцето, което кани децата на гости.

Снежен човек (младши учител): - Съгласни ли сте да отидете на гости на Слънцето? И аз искам да отида с теб, но съм толкова дебела, непохватна, че дори не мога да прекрача снежните преспи. Моля те, научи ме да бъда сръчен и сръчен и аз ще ти помогна да намериш пътя към Слънцето.

Децата се обличат за разходка.

отвън:

Наблюдение. Цел: затвърждаване на знанията за свойствата на снега.

Снежен човек: Пътят към Слънцето не е близо, за да не се заблудим, снежна топка ще ни помогне. Ето го! (Изважда малка топка сняг)

В.: - Толкова малка бучка, как ще покаже пътя?

Снежен човек: - Познах! Хора познахте ли? Буцата трябва да се търкаля в снега и тя ще стане голяма.

Деца със снежен човек търкалят снежни топки (обогатяване на двигателния опит на децата). Отбелязва се качеството на снега: влажен, лесен за формоване.

Снежен човек: - А сега да тръгваме!

Ето гората, бял сребрист сняг наоколо.

О, червена пухкава опашка блесна зад дървото!

Кой е това? (лисица)

Лисица (играчка): Лисицата има остър нос,

Тя има пухкава опашка

Шуба от червена лисица с неописуема красота!

Аз съм ловец на птици

Като го видя, ще се промъкна и тихо ще се скрия.

След като скоча и хващам

Ще те завлека до дупката на децата.

Subv. игри:

"Врабчета и лисица" (тичащи в различни посоки, без да се блъскат един в друг)

Вълкът (играчката) се появява:

Сиви вълчи зъби щракат,

Обикаляйки из гората, търсейки плячка.

Вълк: -Къде отиваш? Няма да ти позволя да срещнеш слънцето!

Слънцето ще загрее, снегът ще се стопи, наоколо ще има локви. По-добре през зимата!

Снежен човек: Не, вълко, не ни притеснявай! Лошо е без слънце - скучно е и студено!

Вълк: -Добре, ще прескоча! Но първо си поиграй с мен, добре съм, само че ми е скучно сам.

"Зайци и вълкът" (скачане на два крака с движение напред, бягане)

Снежен човек: Изглежда, че започва виелица. За да не се изгубим, трябва да застанем един зад друг и да се хванем за ръце. (Децата следват снежния човек със змия.)

Появява се луничка (кукла).

лунички:

Аз съм приятел на слънцето

И аз се казвам Луничка.

Слънцето изпрати лъчи

Нарисувана по бузите ми.

Донесох ти поздрави от пролетта. Съвсем скоро слънцето ще изгрее в небето, снегът ще се стопи, потоците ще гърмят и ще дойде пролетта. И докато зимата цари, сега е нейното време. Докато снегът е наоколо, можете да се забавлявате и да играете със снега.

Ind. работа:

Деца с нисък и среден капацитет дейност: упражнение „Кой е следващият“ (хвърляне на снежни топки от разстояние).

Деца с висока подвижност дейност: упражнение „Улучи целта“ (хвърляне на снежни топки към хоризонтална цел).

Труд (насърчаване на желанието да се помогне на компютрите): Луничката моли децата да помогнат да пометат снега от ледената пързалка.

Самостоятелна дейност. (Развитие на двигателната независимост.)

Ски с ледена пързалка.

"Шейни" - шейни.

Freckle: Ето колко добре играхме, забавлявахме се и не се страхуваме от слана! За да се появи слънцето по-бързо, нека го събудим!

Хей момчета, хей момичета

Който има битачки

Елате при нас в кръг

За слънцето танцувай веднъж!

Танц с Луничка и снежен човек (по шоу).

Луничката и Снежен човек благодарят на децата и им дават мандарини – здравей от слънцето.

Март

— Къде се крие пролетта?

(Целена разходка из сайтове на детски градини)

В група:

„Снегът се топи, поляната оживя,

Денят идва, кога се случва?"

В: - Кое време на годината е? Въпреки че сега е пролет, март е първият месец на пролетта, но навън все още вали сняг, зимата не бърза да си тръгва, така че пролетта си играе на криеница с нея. Искате ли да знаете къде се крие пролетта?

Излизане на разходка.

Въпроси за деца (обогатяване на речника на децата, развитие на мисленето):

Какво е времето днес?

Какъв цвят е небето?

Има ли облаци, които приличат?

В.: - Разкажи ни за слънцето. (Ясна, любезна, лъчезарна и т.н. – децата избират епитети).

В.: - Слънцето гледа от небето.

И толкова чиста, мила, лъчезарна.

Ако го получим,

Щяхме да го целунем! (Т. Бойко)

В. - Простри ръце към слънцето, нека ни стопли, погали ни. Играйте с пръсти, скачайте весело като слънчеви зайчета! Да кажем "благодаря" на слънцето и да се разходим.

Учителят кани децата да разгледат внимателно къде се крие пролетта.

В: -В какво се превърна снегът? (мръсно, рохкаво, влажно, топи се на слънце и т.н.) Да помогнем на пролетта, да разпръснем снега с лопати, за да се топи по-бързо.

Труд (насърчаване на желанието за оказване на всякаква възможна помощ): децата, заедно с учителя, хвърлят сняг от купчината с лопати.

Subv. игри по избор за деца (развитие на двигателните умения на децата).

В: -Расте с главата надолу,

Расте не през лятото, а през зимата.

Но слънцето ще я изпече

Тя ще плаче и ще умре. (ледена висулка)

Разглеждане на висулки на покрива, избор на дефиниции (дълги и къси, дебели и тънки, прозрачни и др.)

В.: - Слънцето нагрява, а ледените висулки се топят, пеят своята песен: „Капачка, капка, капка” (децата повтарят).

Учителят обръща внимание на децата към правилата за безопасност: не можете да ходите под покрив, може да паднат висулки.

Децата стават по двойки и тръгват към брезовата алея.

Въпроси (развитие на наблюдение, способност да се забелязват промените, настъпващи в природата, свързани с пристигането на пролетта):

Какви къщи се появиха на брезите? (гнезда)

Кой ги е построил?

Кои птици първи идват при нас през пролетта?

Черен, пъргав, вика "Крак!"

Враг на червеите! (топ)

Учителят установява дали децата знаят защо топовете строят гнезда, допълва отговорите на децата и обобщава.

Subv. играта. "Птици в гнездата си" (бягане, имитация на движения, ориентация в пространството). Повторения по желание на децата.

Продължавайки разходката, децата вървят по двойки и забелязват, че от слънчевата страна на асфалта снегът вече се е стопил, на поляната се е появила пръст.

В.: -Снегът се стопи, снегът се стопи,

Това не е лесна новина

Това означава - истинската пролет идва!

Оглед на терена и асфалта (мокро, появиха се локви, текат потоци).

Децата стават едно след друго, хващат се за ръце и тичат след учителя като струйка. Като дойдоха на мястото си, те застават в голям кръг: "Ето какво се оказа морето!"

Subv. игра "Морето се тревожи" (3-4 пъти)

Самостоятелна дейност.

В края на разходката учителят събира децата на верандата и ги моли да им кажат дали са успели да открият къде се крие пролетта, дали на децата им е харесала разходката.

В.: - Природата се съживи наоколо, събуждайки се от сън.

Пролетта дойде при нас от синьото небе със слънцето. (Н. Чанчикова)

Учителят дава на децата слънчеви медали (дарове на пролетта) и ги кани да се върнат в детската градина.

април

"Дъждът пее песен"

Преди да започне разходка, учителят обръща внимание на децата, че вали, но е време за разходка. Децата предлагат да вземат чадъри със себе си, да облекат якета, качулки, ботуши и да се разходят по верандата.

В.: -Дъждът вали, вали, вали,

Не ни позволява да ходим.

Чадърът ще се скрие от дъжда

Детето се забавлява! (М. Картушина)

Напускане на детската градина:

"Едно две три четири!

Отворихме нашите чадъри,

Да отидем на разходка под чадър

Дъжд, опитай се да ни настигнеш!"

Гледайки пролетния дъжд.

Цел: Консолидиране на представите за дъжда, неговите характеристики, ползите от дъжда за всички живи същества, развитие на наблюдение, внимание и способност да отговарят на въпроси при децата. Упражнение по звукоподражание.

В. - Виж как весело подскача дъждът по пътеките, пляска над локвите. Образуват се мехурчета. (Децата наблюдават, споделят впечатленията си)

На верандата учителят кани децата да слушат как дъждът весело барабани по покрива на верандата "Кук-чук!" Децата слушат, повтарят.

В.: -Дъждът пее песен: Кап! Шапка с козирка! Шапка с козирка!

Но кой ще го разбере? Шапка с козирка! Шапка с козирка! Шапка с козирка!

Нито аз, нито ти ще разберем: Кап! Шапка с козирка! Шапка с козирка!

Но цветята ще разберат: Кап! Шапка с козирка! Шапка с козирка!

И весела зеленина: шапка! Шапка с козирка! Шапка с козирка!

И зелена трева: Кап! Шапка с козирка! Шапка с козирка! (Б. Заходер)

Дайте на децата възможност да гледат дъжда, да обменят впечатления помежду си и с учителя.

Игрова дейност

„Дъжд и слънце“ (развитие при децата на способността да извършват движения в съответствие с текста, приятелски, хармонично, упражнение за разпръскване на бягане в ограничена зона, ориентация в пространството, способност за реагиране на словесен сигнал). Повторете 3-4 пъти.

„Мехурче“ (развитие на способността за извършване на движения в съответствие с текста, за стесняване и разширяване на кръга, държане за ръце; развитие на речево дишане).

Мотивация: „Да духаме балон, както дъждът духа по локви“.

Ind. работа върху развитието на движенията.

Деца с ниска подвижност дейност: игри. упражнение "Жаби" (упражнение в скачане на два крака с движение напред).

В. - „След дъжда жабите се забавляваха в края на гората.

Каква наслада! Ква-ква-ква!

Мокра трева навсякъде!"

Самостоятелна дейност.

Цел: Развитие на двигателните умения, координация на движенията, възпитание на способността да намират нещо, което да правят сами, да играят заедно, а не да се карат, да споделят ползи.

Деца с висока подвижност дейност за предлагане на игри със сюжетни играчки, игри с пръсти „Излезте да се разхождате“, „Юмруци-длани“.

Деца с ниска подвижност предлагайте игри с топка „Хвърли и хвани“, „Хвърли топката в коша“.

Рисуване с пастели върху дъски.

Цел: развитие на визуални умения, способност да говорите за вашата рисунка.

Труд (възпитание на трудолюбие, желание за поддържане на реда на верандата, предоставяне на всякаква помощ на възрастните).

Почистване на играчки и ползи след игра.

Връщане от разходка.

В.: - Дъжд, дъжд, чакай!

Дъжд, седи в облак!

Седнете спокойно, не наливайте

Пожалейте децата ни!

игри. упражнение „Смешни ботуши вървят по пътеката“ (развитие на наблюдателността, способността да се забелязват промени в природата, поддържане на радостно настроение.)

Децата ходят, прекрачвайки локви. Обърнете внимание на факта, че дъждът изми покривите на къщите, асфалта, полива дървета, храсти, треви, въздухът стана по-чист и се диша лесно. Учителят дава на децата „дарове на пролетта“ – тополови клонки с уханни пъпки.

В.: - Едно-две-три-четири!

Затворихме си чадърите!

Докато се събличате, насърчавайте децата да си помагат, обменяйте впечатления от разходката.

Може

"Пролетни срещи"

В група:

В: -Природата живееше наоколо,

Събуждане от сън.

От синьото небе

Пролетта дойде при нас със слънцето! (Н. Чанчикова)

В.: - През пролетта искам да се поразходя, да изложа лицето си на ярка слънчева светлина. Искате ли да отидете на разходка и да се срещнете с горските обитатели? След това се облечете и ще поемем!

Изход към улицата.

Децата ходят с използването на игри на открито.

Subv. игра "По равна пътека" (изпълнение на движения в съответствие с текста)

В.: -Така стигнахме до една горска сечища. Изглежда, че някой се крие в храстите.

Какъв горски звяр

Станах като стълб под бор,

И стои сред тревата -

Ушите по-големи ли са от главата? (заек)

В.: - Да кажем на зайчето: "Не се бой от нас, страхливецо, излез, играй с нас, няма да те обидим!" (Поканете едно от децата да намери зайче и да вземе играчката)

Игра със зайче (развиване на координация на движенията, извършване на движения в съответствие с текста):

Едно две три четири пет,

Заинката започна да язди.

Скачайте много заинка,

Той скочи 10 пъти!

Зайчето взе страните,

Той танцува хопак.

Пристигнаха патиците

Започнахме да свирим на тръби.

О, каква красота

Той танцува хопака!

Крака нагоре, крака надолу

Издърпайте се на пръсти

Поставяме лапите си отстрани,

На пръсти, хоп-хоп-хоп!

И след това клекнете

За да не замръзнат лапите ви!

В.: - Колко хубаво си играехме със зайчето, сега изобщо не се страхува от нас! Нека го вземем с нас.

В.: -Кой е от високите тъмни борове

Хвърлих удар по децата

И в храстите през пъна

Мига като светлина?

Цели се като стрела

Кой е това? (катерица)

Децата внимателно разглеждат клоните на едно дърво и намират катерица (играчка).

В: - Искате ли да сте сръчни и точни, като катерица? Опитайте се да хвърлите пъпки в кошницата си.

Упражнение за хвърляне на конуси към хоризонтална цел: (развитие на точност, око, способност за хвърляне на предмет към хоризонтална цел, научаване на правилния замах).

Учителят хвали децата, предлага да даде шишарките на катерицата. Децата стават по двойки и продължават напред.

В.: - Стигнахме до самия гъсталак на гората! Кой живее тук?

Къде живее той? В най-често,

Най-истинското!

Ходи там, спи там,

Там отглежда децата си.

Обича круши, обича мед,

Има репутация на сладко.

Но най-вече той

Обича дълъг и здрав сън:

Ще легне през есента, но ще стане

Само когато дойде пролетта. (мечка)

В.: -Пролетта отдавна дойде, а нашата мечка спи! Да го събудим!

Subv. играта "Мечка, мечка, спи пълен": изпълнение на движенията в съответствие с текста приятелско, хармонично. Развитие на речево дишане.

Наблюдение на птици: затвърждаване и разширяване на знанията на децата за птиците, техния начин на живот, развитието на речта на децата.

Въпроси за деца:

Щастливи ли са птиците през пролетта?

Какво правят птиците през пролетта?

Защо строят гнезда?

Учителят уточнява и обобщава отговорите на децата.

Труд: възпитание на упорита работа, грижовно отношение към природата, способност и желание за оказване на всякаква възможна помощ.

„Да помогнем на птиците“ – събиране на сухи клонки за птичи гнезда.

Децата намират скриващ се вълк (играчка) зад храстите.

В. предлага да играе на криеница с вълка: децата ще се скрият, а вълкът ще ги търси.

Играта „Скриване и търсене“: обучение на децата да разбират и съотнасят глаголните форми с движенията.

V.: - 1-2-3-4-5, зайчето няма къде да язди:

Има вълк, вълк,

Зъбите му са щрак-щрак!

И ще се скрием в храстите

Скрий се, zayinka, и ти!

Вълче, чакай,

Как се крием, вижте!

След играта децата канят вълка да се разходи с тях.

Самостоятелна дейност.

Учителят пита децата дали са уморени, предлага да клекнат, да помиришат и да разгледат по-отблизо: на какво мирише въздухът, какво се вижда под краката (трева, цветя).

Възхищаване на цветя на майка и мащеха, глухарчета. Цел: развитие на наблюдателност, внимание, способност за забелязване на красотата на заобикалящата природа.

Да привлече вниманието на децата към факта, че е невъзможно да се мачкат и късат цветя, трева или да се чупят ненужно клони на храсти и дървета.

В.: Браво, момчета,

Отгатнахте всички гатанки!

И вие, деца, сте в играта

И те бяха добри!

И сега, деца,

Време е да се върнем!

Цел:
задачи:
Образователни:
Разработване:
Образователни:
Работа с речник:


Пешеходен курс:
Уводна част:

Главна част:




- Много добре!


Пухкав бял сняг
Въртете се във въздуха
И тихо на земята
Пада, лягай си.
И под сутрешния сняг
Полето побеля
Като саван
Всичко го обличаше.





.
Децата стоят в кръг.
- Като сняг под дърво, сняг,
- И има сняг, сняг на дървото,
- И под хълма има сняг, сняг,
- И има сняг, сняг на хълма,
- И мечка спи под снега
- Тихо, тихо, не вдигай шум!

Браво момчета!


Предложете n

.

н


Изтегли:


Визуализация:

Резюме на разходка във втора младша група "Зимно радостно настроение".


Цел: Продължавайте да създавате благоприятни условия за развитие на двигателната активност на децата по време на разходка и интерес към нея.
задачи:
Образователни:Продължавайте да запознавате децата със сезонните промени в природата; фиксирайте имената на зимните дрехи и обувки; да запознае децата със значението на снега в природата.
Разработване: Продължават да развиват способността да действат по сигнал на учителя и да координират движенията си с движенията на своите връстници; развиват внимание, памет, слухово възприятие и любопитство; продължете да развивате способността да скачате на два крака.
Образователни: Повишете интереса към разнообразието на околния свят; да насърчава интереса на децата към природата; насърчават децата да общуват директно с природата, да възприемат нейната красота и разнообразие.
Работа с речник:снежно одеяло, увито, мразовит въздух, красива зима.
Интегриране на образователни области:„Познание”, „Здраве”, „Физическа култура”, „Комуникация”, „Художествено слово”, „Труд”, „Социализация”.
Предварителна работа с деца:изработка на хранилка; разглеждане на илюстрации на сезонни промени; учене на стихотворения за зимата и зимните забавления, игри за учене. Изработка на занаяти за родители заедно с деца за изложбата "Новогодишна играчка".
Пешеходен курс:
Уводна част:
Да се ​​извършва в съблекалнята при обличане на децата. Обръщаме внимание на необходимостта от топли дрехи, фиксираме имената на дрехи, обувки, шапки с деца.
Главна част:
Започваме наблюдението с емоционален момент: Момчета, вижте колко е красиво навън! Наоколо е бяло! И колко е хубаво да дишаш!

Кое време на годината е? (отговори на децата)
- Харесвате ли зимата? (отговори на децата)
-Какво обичаш най-много през зимата? (отговори на децата)
- Много добре!
Да вдишаме зимния, свеж, мразовит въздух през носа и да издишаме през устата.
Чуйте едно много красиво стихотворение за зимата:
Пухкав бял сняг
Въртете се във въздуха
И тихо на земята
Пада, лягай си.
И под сутрешния сняг
Полето побеля
Като саван
Всичко го обличаше.
- Хареса ли ви това стихотворение? (отговори на децата)
За какво е това стихотворение? (за снега, за зимата) Как изглежда снегът? (на одеяло, което обвива земята и всичко живо). Точно така, деца!
Както майка ви ви покрива с топло одеяло преди лягане, така и снегът увиваше растенията, дърветата, храстите. За тях пухкавият сняг през зимата е истинско спасение от слана и вятър. Колкото повече сняг през зимата, толкова по-топли са всички растения и дървета.
-А в гората под снега в бърлога, косоноги мечки спят цяла зима.
Да събудим мечките, за да могат и те да се любуват на красотата през зимата!
Игра с ниска подвижност "Мечки косонога".
Децата стоят в кръг.
- Като сняг под дърво, сняг,
- И има сняг, сняг на дървото,
- И под хълма има сняг, сняг,
- И има сняг, сняг на хълма,
- И мечка спи под снега
- Тихо, тихо, не вдигай шум!
На редове 1 и 3 децата влизат в кръг, а на редове 2 и 4 - от кръг, на редове 5 децата затварят очи и се преструват, че спят.
По време на играта учителят следи за стриктното спазване на правилата.

Браво момчета!

Да вземем лопатите и да почистим снега от пътеките, за да може мечката да се прибере по чистите пътеки. (трудова дейност)
Предложете n тъпчете пътеката, за да не се изгуби мечката.Всички заедно ставаме с влак и тъпчем пътеката.

Докато почистват снега, децата намират играчка (куче).
-Момчета, вижте кого намерихме в снега, кой е? Кучето загуби къщата си, замръзна. Нека стоплим кучето си, да се смилим над нея, да я погалим и да помогнем да намерим къщата ни. Кучето ми прошепна на ухото, че се чувства топло и щастливо и иска да играе игра с вас.

Игра на открито "Намери къщата си".
Играта "Намери къщата си" се провежда 3-4 пъти. По време на играта учителят учи децата да управляват поведението си.
н Нуждаем се от диференциран подход към дозирането на натоварванията: някой играе цялата игра, а някой играе два пъти; необходимо е да се налагат правилата на играта.

Вие сте намерили къщите си, но кучето не е. Да я заведем в нашата група след разходката, там ще бъде нейната къща.

Индивидуална работа с децафизическото възпитание се извършва с играчка.
Например учителят кани децата да покажат на играчката как могат да скачат на два крака на място; на два крака, движещи се напред. Можете също да предложите на децата да прескачат пръчки. Или хвърляне на топката към кегли.

Самостоятелни дейности на децата.


Споделя това: